Нови диск брана БМЗ УДА-4,5-20

PDF
БМЗ УДА-4,5-20
15.250 €
Контактирајте го продавачот
Јавете ми се
Нови диск брана БМЗ УДА-4,5-20 - Agroline
Нови диск брана БМЗ УДА-4,5-20 | Слика 1 - Agroline
Нови диск брана БМЗ УДА-4,5-20 | Слика 2 - Agroline
Нови диск брана БМЗ УДА-4,5-20 | Слика 3 - Agroline
Нови диск брана БМЗ УДА-4,5-20 | Слика 4 - Agroline
Заинтересирани сте за огласот?
1/4
PDF
15.250 €
776.000 UAH
Извести ме кога ќе се смени цената
Контактирајте го продавачот
Нето тежина: 3.380 кг
Локација: Украина Київ8063 км to "United States/Columbus"
Каталошки број на продавачот: 201030100627
Датум на објавување: 4.7.2026
Опис
Тип: за трактор
Ширина на опфаќање: 5,15 м
Капацитет: 4,3 ха/час
Вкупни димензии: 5,75 м × 5,15 м × 1,8 м
Состојба
Состојба: нов
Дополнителни информации
Боја: зелен

Дополнителни информации — Нови диск брана БМЗ УДА-4,5-20

Борона дискова БМЗ УДА-4,5-20 з трубою, підшипниковий вузол з корончатою гайкою
Ключові переваги
Надійна конструкція - міцна труба та якісні матеріали забезпечують довговічність і стійкість до механічних навантажень.
Підшипниковий вузол з корончатою гайкою - спрощує обслуговування та заміну деталей, що зменшує час простою техніки.
Рівномірний розподіл навантаження - конструкція забезпечує стабільну роботу навіть на нерівних ділянках.
Ефективне подрібнення рослинних решток - покращує структуру ґрунту та сприяє швидшому розкладанню органіки.
Глибокий обробіток ґрунту - дозволяє підготувати посівне ложе на потрібну глибину для різних культур.
Універсальність застосування - підходить для різних типів ґрунтів і сільськогосподарських завдань.
Простота монтажу та регулювання - полегшує налаштування для оптимальної роботи залежно від умов поля.
Зниження витрат на ремонт - міцні вузли і якісні компоненти зменшують потребу в частому технічному обслуговуванні.
Особливості
Чому варто придбати

Тип: Борона дискова
Виробництво: Вітчизняний
Спосіб агрегування: Причіпний
Продуктивність: 4,3 Га/год
марка: БМЗ
Важно
Описот е даден од продавачот. Ве молиме проверете ги сите детали директно со продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Проверка на продавачот

Ако решите да купите опрема по ниска цена, проверете дали комуницирате со вистинскиот продавач. Дознајте колку што може повеќе информации за сопственикот на опремата. Еден од начините на измама е да се претстави како вистинска компанија. Во сличај на сомнеж, информирајте нѐ за тоа поради дополнителна контрола, преку образецот за повратни информации.

Проверка на цена

Пред да решите да направите купување, внимателно прегледајте неколку продажни понуди за да ја сфатите просечната вредност на избраниот модел на опрема. Ако цената на понудата која ви се допаѓа е многу пониска од таа на слични модели, размислете. Значителна разлика во цена може да укажува на скриени недостатоци или на обид на продавачот да направи измама.

Не купувајте производи чија цена премногу се разликува од просечната цена за слична опрема.

Не давајте согласност на сомнителни залози и плаќање на стоката однапред. Ако се сомневате, не плашете се да ги разјасните деталите, да побарате дополнителни фотографии и документи за опремата, да ја проверите автентичноста на документите, да поставувате прашања.

Сомнително плаќање однапред

Најчест вид измама. Нечесните продавачи може да побараат одредена сума капар за да го „резервираат“ вашето право на купување опрема. Значи, измамниците може да соберат голема сума и да исчезнат и никогаш повеќе да не се појават.

Варијантите на таквата измама може да вклучат:
  • Пренос на плаќањето однапред на картичка
  • Не плаќајте однапред без издавање на документ кој го потврдува процесот на трансфер на пари, ако продавачот во текот на комуникацијата ви станал сомнителен.
  • Пренос на сметка на „доверител“
  • Вакво барање треба да е алармантно, најверојатно комуницирате со измамник.
  • Пренос на сметка на компанија со слично име
  • Внимавајте, измамниците може да се скријат позади добри компании, правејќи мали измени во името. Не пренесувајте средства ако називот на компанијата ви е сомннителен.
  • Замена на сопствени податои во фактурата на вистинската компанија
  • Пред да направите трансфер, проверете дали наведените податоци се точни и дали се однесуваат на наведената компанија.
Откривте измама?
Известете нѐ
Совети за безбедност
PDF
Слични огласи
нови влечна брана Agrokalina SANIKA-7,5 нови влечна брана Agrokalina SANIKA-7,5 нови влечна брана Agrokalina SANIKA-7,5
3
14.340 € 730.000 UAH
Влечна брана
Тип за трактор Ширина на опфаќање 8 м Длабочина на обработка 80 мм Работни часови 6 ха/час Потребна сила на трактор 150 кс Работна брзина 12 км/ч
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
14.640 € 745.000 UAH
Диск брана
Дијаметар на диск 560 мм Ширина на опфаќање 6 м Длабочина на обработка 12 мм Капацитет 6,8 ха/час Потребна сила на трактор 110 кс
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
16.680 € 849.000 UAH
Диск брана
Број на дискови 92 Дијаметар на диск 660 мм Ширина на опфаќање 11,4 м Длабочина на обработка 18 мм Потребна сила на трактор 450 кс
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
16.250 € 827.300 UAH
Диск брана
Тип за трактор Број на дискови 64 Ширина на опфаќање 8 м Потребна сила на трактор 230 кс
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
нови култиватор Elvorti POLARIS 6 Premium нови култиватор Elvorti POLARIS 6 Premium
2
15.570 € 792.600 UAH
Култиватор
Ширина на опфаќање 2,8 м Број на редови 5 Број на запци 5 Капацитет 7,2 ха/час Потребна сила на трактор 150 кс
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
диск брана ARC Group BDAD-4
1
15.910 € 810.000 UAH
Диск брана
Тип за трактор Дијаметар на диск 510 мм Ширина на опфаќање 4 м Број на редови 32 Длабочина на обработка 14 мм Потребна сила на трактор 120 кс Работна брзина 15 км/ч
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
14.370 € 731.200 UAH
Диск брана
Ширина на опфаќање 2,8 м Број на редови 46 Длабочина на обработка 15 мм
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
диск брана ARC Group BDA-4РG
1
15.680 € 798.000 UAH
Диск брана
Тип за трактор Дијаметар на диск 510 мм Ширина на опфаќање 4 м Број на редови 34 Длабочина на обработка 12 мм Капацитет 4,8 ха/час Потребна сила на трактор 120 кс Работна брзина 12 км/ч
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
14.840 € 755.200 UAH
Диск брана
Ширина на опфаќање 5,15 м
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
14.970 € 762.000 UAH
Диск брана
Ширина на опфаќање 6,4 м Длабочина на обработка 40 мм
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
диск брана Demetra LIBERTA-5000 PREMIUM
1
16.420 € 836.000 UAH
Диск брана
Ширина на опфаќање 5,07 м Број на редови 38
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
подривач Demetra OSIRIS-7-4000
1
15.970 € 813.000 UAH
Подривач
Ширина на опфаќање 4 м Длабочина на обработка 45 мм
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
14.700 € 748.000 UAH
Пружинеста фреза
Ширина на опфаќање 24 м Капацитет 20 ха/час Работна брзина 10 км/ч
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
15.480 € 788.000 UAH
Машина за подготовка на почвата за сеидба
Ширина на опфаќање 4,1 м Длабочина на обработка 12 мм Потребна сила на трактор 110 кс
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
16.030 € 815.800 UAH
Диск брана
Тип за трактор Дијаметар на диск 762 мм Ширина на опфаќање 6 м Длабочина на обработка 20 мм Потребна сила на трактор 300 кс Работна брзина 8 км/ч
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
15.250 € 776.000 UAH
Диск брана
Ширина на опфаќање 5,15 м
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
нови диск брана Voshod БП-4
1
14.050 € 715.000 UAH
Диск брана
Тип за трактор Ширина на опфаќање 4 м Број на редови 32 Капацитет 5 ха/час Потребна сила на трактор 200 кс
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
16.500 € 840.000 UAH
Диск брана
Тип за трактор Ширина на опфаќање 4,2 м Длабочина на обработка 200 мм Потребна сила на трактор 210 кс Работна брзина 12 км/ч
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
14.030 € 714.000 UAH
Диск брана
Ширина на опфаќање 3,2 м Број на редови 24 Длабочина на обработка 12 мм
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот
нови диск брана Voshod БП-3,2
1
15.110 € 769.000 UAH
Диск брана
Тип за трактор Дијаметар на диск 660 мм Ширина на опфаќање 3,2 м Број на редови 18 Длабочина на обработка 180 мм Капацитет 4 ха/час Потребна сила на трактор 120 кс
Украина, Kyiv
ТОВ «ФЕРМ Є»
Контактирајте го продавачот